^ Till toppen
jan 25
  1. Kursschema VT-23


    Våra kurser är endast avsedda för motions-, fritids- och tävlingsdansare.
    På ett pedagogiskt, lättsamt och roligt sätt lär du dig av våra utbildade
    danslärare att dansa och att utveckla din dans. Är du osäker på vilken kurs
    som passar dig, kontakta oss så hjälper vi till. Info@dansinstitutet.com eller
    0703522706

    Måndag sal 1 lärare start
    16,45-17,15 Pyttedans 3år+vuxen Catharina 30/1
    17,15-18,00 Barndans 6år Catharina 30/1
    18,00-18,45 Balett/show fortsättnings nivå Catharina 30/1
    18,50-19,50 LatinFitness(vår Zumba) öppen nivå vuxna 40+ Catharina 30/1
    20,00-21,00 PT pardans Catharina

    Tisdag sal 1
    16,30-17,15 Barndans 5år Catharina/Sabina 31/1
    17,00-18,00 Disco övad nivå under 13år Sabina 17/1
    18,00-18,30 Gruppdisco Incredible Sabina 10/1
    18,30-19,15 Disco avancerad nivå från 14år Sabina 17/1
    19,15-20,05 Solo Latino grundkurs vuxna Catharina 17/1
    20,15-21,00 Disco slow avancerad nivå från 15år Sabina 17/1

    Tisdag sal 2
    17,30-18,00 PT Catharina 31/1
    18,15-19,15 Solo Latino övad nivå vuxna Catharina 17/1
    19,15-20,15 Hiphop övad/avancerad nivå -17år Sabina 17/1

    Onsdag sal 1
    16,45-17,15 Barndans 4år Catharina 1/2
    17,15-18,00 Showkids 7år Catharina/Julia 18/1
    18,00-18,45 Disco övad nivå från 9år Julia 18/1
    18,45-19,15 PT tider Julia 18/1
    19,15-20,30 Jazzshow dans öppen nivå vuxna 40+ Catharina 18/1

    Onsdag sal 2
    18,00-18,50 Solo Latino nybörjarkurs vuxna Catharina 18/1
    19,15-20,15 Commercial nybörjar nivå 13+ Julia 18/1

    Torsdag sal 1
    16,00-16,45 Balett / konstnärligdans för tävlingsdansare från 10år Sabina 19/1
    16,45-17,45 Disco övad nivå tonår Sabina 19/1
    17,45-18,30 Disco/Hiphop fortsättnings nivå från 10år Sabina 19/1
    18,30-19,15 Artistic Ballroom fortsättnings nivå Julia/Catharina 19/1
    19,15-20,15 Disco tävlingsträning superstar/champion alla åldrar Sabina 12/1
    20,15-21,15 DansMix öppen nivå vuxna 13ggr Sabina 19/1
    Commercial 4ggr Sabina 19/1
    Hiphop 4ggr Sabina 16/2
    Disco fever 4ggr Sabina 23/3

    Torsdag sal 2
    17,00-18,30 PT Catharina
    18,30-19,15 PT/reception Sabina
    19,20-20,20 Solo Latino fortsättnings nivå vuxna Catharina 19/1

    Fredag sal 1
    17,30-18,15 Disco fortsättnings från 8år Almina 20/1

    Söndag sal 1
    11,00-11,30 Barndans 4år Catharina/Almina 29/1
    11,30-12,00 Barndans 4år Catharina/Almina 29/1
    12,10-12,55 Barndans 5år Catharina /Almina 29/1
    13,00-13,30 Pyttedans 3år+vuxen Catharina 29/1
    13,45-14,30 Barndans 6år Catharina /Almina 29/1
    14,30-15,15 Disco/Hiphop 2:a+3:e termin 10-12år Julia 15/1
    15,15-16,00 Showkids 7år Catharina/Almina 15/1
    16,00-16,45 Showkids 8+9år Catharina/Almina 15/1
    16,45-17,45 Tävlingsträning Brons/silverklass alla åldrar Julia 8/1
    17,45-18,15 Slowdisco medelnivå alla åldrar Julia 8/1
    18,15-19,15 Tävlingsträning guld/star klass alla åldrar Julia 8/1
    19,15-20,15 Commercial övad/avancerad nivå tonår Julia 15/1

    Söndag sal2
    14,30-15,15 Commercial fortsättnings nivå 9-12år Almina 15/1
    15,15-16,00 Hiphop fortsättnings nivå fån 9år Julia 15/1
    16,00-16,45 Artistic Ballroom grund från 9år Julia 15/1
    17,00-18,00 Bugg nybörjare vuxna 5ggr Catharina/Jonas 5/3