Skip to main content

Startlista och schema klubbmästerskap

Publicerat den 11 april 2024

Nedan ser du ett preliminärt tidsschema för tävlingsdagen den 13e april. Tänk på att komma i tid och ta med egna säkerhetsnålar. Vi ser fram emot en härlig tävlingsdag tillsammans med er.  

Avprickning 09.30-09.45 

Uppvärmning: 09.45-09.55

Tävlingsstart 10.00 

7-8 år

Disco Solo Första tävling- Direkt final

1.Signe Canslätt

2.Alva Lindgren

3.Ellen Hjertqvist

4.Vera Durdel

5.Julia Karlsson

6.Novali Andersson

Disco Solo Bronsklass – Direkt final

7.Lovisa Sand 

8.Juni Stjernberg

9.Minea Solebäck

Prisutdelning  

Disco Duo Första tävling- Direkt final

4.Vera Durdel & Julia Karlsson

Prisutdelning  

Hiphop Solo Första tävling – Direkt final

1.Signe Canslätt

2.Alva Lindgren

3.Ellen Hjertqvist

4.Vera Durdel

5.Julia Karlsson

6.Novali Andersson

Hiphop Solo Bronsklass- Direkt final

7.Lovisa Sand

8.Juni Stjernberg

9.Minea Solebäck

Prisutdelning  

Hiphop duo första tävling- Direkt final

4.Vera Durdel & Julia Karlsson

Prisutdelning  

10.45

11+

Disco Solo Bronsklass – Direkt final

10.Juni Jeppsson

11.Hedda Kryssing

12.Lilly Edström

13.Wilma Cederlund 

14.Lovisa Fransén

15.Alice Hjertqvist

16.Alice Nordström

Disco duo – Direkt final

15.Haylie Kronstrand & Alice Hjertqvist

10.Juni Jeppsson & Hedda Kryssing

12.Lilly Edström & Wilma Cederlund

23.Livia Hild & Edith Dahlin

Hiphop Solo Första tävling – Direkt final

17.Molly Brixin

18.Stella Marceteau

19.Elin Persson

Hiphop Solo Bronsklass – Direkt final

13.Wilma Cederlund

20.Emilia Ohlsson

16.Alice Nordström

21.Siri Berntsson

Hiphop duo – Direkt final

18.Stella Marceteau & Molly Brixin

20.Emilia Ohlsson & Alice Nordström

Disco Slow -Bronsklass alla åldrar – Direkt final

12.Lilly Edström

22.Edith Dahlin

23.Livia Hild

24.Noelia Jacobsson

21.Siri Berntsson

Artistic Ballroom – Första tävling alla åldrar Semifinal- Final

Jive

13.Wilma Cederlund

25.Alice Håkansson

26.Alicia Gustafsson

27.Vera Raaegaard

28.Inez Canslätt

29.Agnes Kaldner 

30.Ester Enlund

31.Linnea Blomberg

32.Clara Dahlberg

Chacha Semifinal- Final

13.Wilma Cederlund

25.Alice Håkansson

26.Alicia Gustafsson

27.Vera Raaegaard

28.Inez Canslätt

29.Agnes Kaldner 

30.Ester Enlund

31.Linnea Blomberg

32.Clara Dahlberg

Merengue Semifinal- Final

13.Wilma Cederlund

25.Alice Håkansson

26.Alicia Gustafsson

27.Vera Raaegaard

28.Inez Canslätt

29.Agnes Kaldner 

30.Ester Enlund

31.Linnea Blomberg

32.Clara Dahlberg

Bronsklass- alla åldrar

Jive Semifinal- Final

23.Livia Hild

33.Elin Rasmusson

22.Edith Dahlin

34.Moa Lövgren

24.Noelia Jacobsson

21.Siri Berntsson

35.Livia Schill

36.Astrid Fischer

Chacha Semifinal- Final

23.Livia Hild

33.Elin Rasmusson

22.Edith Dahlin

34.Moa Lövgren

24.Noelia Jacobsson

21.Siri Berntsson

35.Livia Schill

36.Astrid Fischer

Merengue- Direkt final

23.Livia Hild

33.Elin Rasmusson

24.Noelia Jacobsson

21.Siri Berntsson

35.Livia Schill

36.Astrid Fischer

Salsa- Direkt final

23.Livia Hild

33.Elin Rasmusson

22.Edith Dahlin

34.Moa Lövgren
21.Siri Berntsson

35.Livia Schill

Slut ca 12.00

Avprickning 12.45

Uppvärmning: 13.00-13.10

Tävlingsstart 13.15

Disco Solo Första tävling Direkt final

37.Ella Grenstadius

38.Hanna Persson

39.Linnea Tingström

40.Hilma Niklasson

41.Vilda Nykvist

Disco Solo Bronsklass Uttagning-Kvartsfinal-Semifinal-Final 

42.Awa Malm

43.Ellen Bok

44.Isabell J.O

26.Alicia Gustafsson

45.Olivia Linderö

46.Ella Engman Arvidsson

47.Nico Andersson

48.Lykke Dekker

49.Felice Hild

50.Lilly Elsrud

51.Haylie Kronström

29.Agnes Kaldner

52.Emelie Fransén

53.Elin Lind Borgelin

54.Meja Henriksson

55.Linnea Hjalmarsson

56.Ellen Nelson

31.Linnea Blomberg

24.Noelia Jacobsson

57.Wilma Valderby

58.Emilia Danielsson

36.Astrid Fischer

59.Melissa Gleisner 

Disco duo -Semifinal-Final

52.Emelie Fransén & Astrid Fischer

41.Vilda Nykvist & Alicia Gustavsson

43.Ellen Bok & Isabel J.O

45.Olivia Linderö & Agnes Kaldner

46.Ella Engman Arvidsson & Nico Andersson

48.Lykke Dekker & Betty Dahlin

57.Wilma Valderby & Emilia Danielsson

55.Linnea Hjalmarsson & Lilly Elsrud

Hiphop Solo Första tävling- Direkt final

37.Ella Grenstadius

39.Linnea Tingström

40.Hilma Niklasson

Hiphop Solo Bronsklass-Semifinal-Final

43.Ellen Bok

44.Isabell J.O

46.Ella Engman Arvidsson

47.Nico Andersson

49.Felice Hild

50.Lilly Elsrud

53.Elin Lind Borgelin

54.Meja Henriksson

55.Linnea Hjalmarsson

Hiphop duo bronsklass-Direkt final

43.Ellen Bok & Linnea Hjalmarsson

44.Isabell J.O & Lilly Elsrud

46.Ella Engman Arvidsson & Nico Andersson

54.Meja Henriksson & Elin Lind Borgelin

Slut ca 14.30