^ Till toppen
apr 05
  1. När är min sista danslektion?

    När är min sista danslektion?


    Grupper med en * deltar på elevavslutningen på Sandra. Övriga har ”öppen” sista lektion och familjen är välkommen in i salen.

    Måndag sal 1
    16,45-17,15 Pyttedans 3år+vuxen Catharina 2/5*
    17,15-18,00 Barndans 6år Catharina 2/5*
    18,00-18,45 Balett/show fortsättnings nivå Catharina 2/5*
    18,50-19,50 LatinFitness(vår Zumba) vuxna 40+ Catharina 2/5
    20,00-21,00 Pardans tävlings träning Catharina 30/5*

    Tisdag sal 1
    16,30-17,15 Barndans 5år Catharina 3/5*
    17,15-18,00 Disco övad nivå under 13år Sabina 3/5*
    18,00-18,30 Slowdisco medel nivå Sabina 7/6*
    18,30-19,15 Korrträning avancerad nivå från 14 år Sabina 3/5*
    19,15-20,15 Hiphop övad/avancerad -17år Sabina 3/5*
    20,15-21,15 Commercial avancerad nivå ungdom/vuxna Sabina 3/5

    Tisdag sal 2
    18,15-18,30 Uppvärmning avancerad disco 3/5
    18,30-19,30 Solo Latino övad nivå vuxna Catharina 3/5

    Onsdag sal 1
    16,45-17,15 Barndans 4år Catharina 4/5*
    17,30-18,15 Disco fortsättnings nivå 1 från 8år Julia 4/5*
    18,15-19,00 Disco fortsättnings nivå 2 från 9år Julia 4/5*
    19,00-20,00 Commercial fortsättnings nivå 13+ Julia 4/5*

    Onsdag sal 2
    17,15-18,00 Showkids 7år Catharina 4/5*
    18,00-19,00 Solo Latino grundkurs vuxna Catharina 4/5
    19,00-20,15 Jazzshow dans öppen nivå vuxna 40+ Catharina 4/5

    Torsdag sal 1
    16,00-16,45 Balett för tävlingsdansare Sabina 12/5
    16,45-17,45 Disco övad nivå tonår Sabina 5/5*
    17,45-18,30 Disco/Hiphop nybörjare+2:a termin från 10år Julia 5/5*
    18,30-19,15 Hiphop övad nivå under13år Sabina 5/5*
    19,15-20,15 Disco tävlingsträning avancerad nivå start 19/8 Sabina 9/6
    20,15-21,15 DansMix öppen nivå vuxna Sabina 12/5

    Torsdag sal 2
    17,00-17,45 Balett/show grundkurs 7-8år Catharina 5/5
    17,45-18,30 AB Catharina 5/5*
    18,30-19,15 Slow avancerad Sabina 9/6
    19,15-20,15 Solo Latino fortsättning nivå vuxna Catharina 5/5

    Söndag sal1
    11,00-11,30 Barndans 4år Catharina/Almina 1/5*
    11,30-12,00 Barndans 4år Catharina/Almina 1/5*
    12,10-12,55 Barndans 5år Catharina /Almina 1/5*
    13,00-13,30 Pyttedans 3år+vuxen Catharina 1/5*
    13,45-14,30 Barndans 6år Catharina 1/5*
    14,30-15,15 Commercial fortsättnings nivå 9-12år Julia 1/5*
    15,15-16,00 Showkids 7år Catharina/Almina 8/5*
    16,00-16,45 Showkids 8+9år Catharina/Almina 8/5*
    16,45-17,45 Tävlingsträning Bronsklass alla åldrar Julia 12/6
    17,45-18,15 Gruppdisco grupp Incredible Julia 12/6*
    18,15-19,15 Tävlingsträning silverklass/guldklass -16år Julia 12/6
    19,15-20,00 Gruppdisco grupp Sparkz Julia 12/6*

    Söndag sal2
    13,30-14,15 HipHop grundkurs 6-8år Almina 15/5
    14,30-15,15 Commercial fortsättning 9-12år Julia 8/5*
    14,30-15,15 Disco/hiphop nybörjare 10-12år Almina 15/5*
    15,15-16,00 Hiphop fortsättnings nivå från 8år Julia 8/5*
    16,45-17,45 AB nybörjare Catharina 24/4*